چگونه به سرعت انگلیسی یاد بگیریم


چگونه به سرعت انگلیسی یاد بگیریم

1. هر چیزی که به دستتان می رسد را بخوانید

ادبیات کلاسیک، جلد شومیز، روزنامه‌ها، وب‌سایت‌ها، ایمیل‌ها، خوراک رسانه‌های اجتماعی، جعبه‌های غلات: اگر به زبان انگلیسی است، آن را بخوانید. چرا؟ خوب، این محتوا مملو از واژگان شاداب جدید، و همچنین مقدار مناسبی است که قبلاً می دانید. این به شما کمک می کند تا به سرعت پیشرفت کنید، زیرا قرار گرفتن مجدد در معرض واژگان آموخته شده مثال های جدیدی در زمینه به شما می دهد، بنابراین آن کلمات را در ذهن شما تقویت می کند. از سوی دیگر، یادگیری لغات و عبارات جدید برای ایجاد زرادخانه واژگان شما ضروری است، به ویژه در زبانی مانند انگلیسی با کلمات بسیار زیاد! با این حال، فقط بخوانید و ادامه ندهید – در مرحله بعد، باید…

2. فعالانه از واژگان جدید یادداشت کنید

این نکته به دلایل خوبی یک نکته کلاسیک است: کار می کند! هنگام یادگیری، ما اغلب از یک کلمه جدید آنقدر لذت می بریم که فراموش کردن آن غیرممکن به نظر می رسد. اما به ما اعتماد کنید، همه چیز در اولین بار نمی چسبد. برای مبارزه با این، عادت به حمل یک نوت بوک بد بو یا استفاده از ابزاری مانند Evernote کنید. هر زمان که کلمه یا عبارت جدیدی را می شنوید یا می خوانید، آن را در متن بنویسید: یعنی در یک جمله و با ذکر معنای آن. این باعث صرفه‌جویی در وقت شما می‌شود، زیرا دیگر به آن کلمه باز نمی‌گردید و از خود نمی‌پرسید: “این کلمه/عبار دوباره چه معنایی داشت؟”

3. با انسان های زنده واقعی صحبت کنید

اگر برای برقراری ارتباط نیست زبان برای چیست؟ مطمئناً، ما انسان ها در برقراری ارتباط بدون باز کردن دهان متخصص شده ایم - با تشکر از Whatsapp! - اما هنگامی که فشار برای هل دادن می آید، درست است که صحبت کردن به یک زبان کمک می کند خیلی بهتر از خواندن یا نوشتن آن در ذهن شما بماند. فقط به این فکر کنید که چند بار شنیده اید که مردم می گویند “می فهمند، اما نمی توانند انگلیسی صحبت کنند.” بسیاری از انگلیسی زبانان بالقوه، صحبت کردن را به یک مانع عظیم غیرقابل عبور تبدیل کرده اند که فقط به روان کردن آنها کمک می کند. اینطوری نباش برای تبادل زبان غیررسمی به دنبال سخنرانان بومی باشید، در یک دوره ثبت نام کنید، یا در کلاس های آنلاین شرکت کنید.

4. مشترک شدن در پادکست ها یا کانال های یوتیوب (به زبان انگلیسی)

مثل طنز؟ سیاست؟ وبلاگ نویسی؟ آشپزی؟ با موضوعاتی که هر علاقه قابل تصوری را پوشش می دهد، یک پادکست انگلیسی زبان یا کانال یوتیوب برای شما وجود دارد. مشترک تعداد کمی شوید و در حین رانندگی گوش دهید یا در طول رفت و آمد به مدرسه یا محل کار تماشا کنید. در ابتدا، ممکن است لهجه‌های بومی برای شما دشوار باشد، اما به آن پایبند باشید و به زودی آنچه را می‌شنوید درک خواهید کرد (و همچنین بسیاری از لغات جدید را از زبان مادری یاد می‌گیرید!)

5. به خارج از کشور بروید

اگر راه بهتری برای یادگیری زبان انگلیسی نسبت به غرق شدن در آن در حین زندگی و تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان وجود دارد، ما دوست داریم بدانیم! بر کسی پوشیده نیست که انگلیسی پرمخاطب ترین زبان در جهان است و با فهرست طولانی از کشورها برای انتخاب، می توانید محیط آموزشی ایده آل خود را بر اساس نیمکره، آب و هوا یا شهر مورد علاقه خود انتخاب کنید. استرالیا، نیوزلند، بریتانیا، ایالات متحده، کانادا و آفریقای جنوبی را در نظر بگیرید تا چند مورد را نام ببرید!

6. از دوستان خود استفاده کنید

آیا دوستانی دارید که به زبان انگلیسی آنلاین ارسال کنند؟ آنها را در فید خبری خود پنهان نکنید: مواردی را که آنها به اشتراک می گذارند اسکن کنید و متعهد شوید که هر روز یک یا دو مورد را کاوش کنید. آنها ممکن است اخبار یا مقالات مجله، ویدئوها، گفتگوها، پست های وبلاگ، آهنگ ها یا هر چیز دیگری باشند: اگر به زبان انگلیسی باشد و موضوع مورد علاقه شما باشد، مفید خواهد بود!


نویسنده : Amir Naderi
کپی رایت : محتوا در وبلاگ پرسانِش به صورت تألیفی تهیه می شود و دارای حق تألیف است، کپی برداری از مطالب وبلاگ با لینک دهی به porsanesh.com بلامانع می باشد. در صورت عدم لینک دهی حق پیگرد قانونی برای پرسانش محفوظ است.
 Previous
همکاری در معرفی پرسانش همکاری در معرفی پرسانش
استفاده از سیستم همکاری در فروش به معنای پذیرش متن این قرارداد می باشد
3 مرداد 1401
Next 
يادگيری زبان با انيميشن  معرفی، مزايا و معايب يادگيری زبان با انيميشن معرفی، مزايا و معايب
سوالی که امروزه برای همه افراد پیش می‌آید این است که چگونه یادگیری زبان انگلیسی با تماشای فیلم باعث تقویت زبان انگلیسی می‌شود؟ دیدن فیلم می‌تواند یکی از مفیدترین و بهترین روش‌‌ها برای آموزش زبان انگلیسی باشد.
   فهرست